Fjalë Kyçe

Arsenali dhe ‘Spurs’ po vëzhgojnë Amirin

Arsenali dhe ‘Spurs’ po vëzhgojnë Amirin

Ylli i Hoffenheimit, Nadiem Amiri është shfaqur objektiv i dy klubeve angleze, Arsenal dhe Tottenham, raportojnë mediet britanike, përcjell Gazeta Alo.

Amiri është duke bërë një sezon të madh me skuadrën gjermane, duke ndezur klubet e mëdha evropiane, sidomos dy gjignatët e Premier Leagues.

Arsenali dhe ‘Spurs’ po bëjnë garë të ashpër për 22 vjeçarin, kartoni i të cilit është rreth 20 milionë euro. /Gazeta Alo/