Fjalë Kyçe

Arsenali me një super transferim

Arsenali me një super transferim

Skuadra e Arsenali është duke shqyrtaur mundësin e një transferimi në afatin kalimtar veror të mbrojtësin e Ajaxit, Mattijs De Ligt, raporton Daily Mail, shkruan GazetaAlo.

Gunners duhet të përfundojnë në poziten e katër në premier ligë për të pasur ndonjë shpresë për të financuar një lëvizje prej 70 milionë funtesh për holandezin, ndërsa shitja e mundshme e Mesut Ozil mund të ndihmojë gjithashtu për të lehtësuar procesin.

De Ligt ka qenë prej kohësh një admirues i Arsenalit dhe ka punuar me dy legjendat e klubit gjatë kohës së tij në Amsterdam – Marc Overmars dhe Denis Bergkamp. /GazetaAlo