Fjalë Kyçe

Arsenal me transferime të mëdha

Arsenal me transferime të mëdha

Pakëz vonë, por Arsenal është zgjuar nga gjumi i afatit kalimtar dimëror.

Pasi nuk kanë bërë asnjë lëvizje deri më tani, Arsenal janë zgjuar për të filluar negociatat për transferimin e dy super lojtarëve.

“Do të transferojmë mes zero dhe dy lojtarë deri në fund të kësaj jave” ka thënë Emery, transmeton lajmi.net.

“Ne kemi biseduar qysh prej dy muajve për këtë mundësi, por e dimë se nuk është e lehtë” ka thënë tutje ai.

“Klubi po punojnë me mundësitë e tyre. Nuk mund të them saktësisht lojtarët me të cilët po bisedohet, por janë lojtarë që do na ndihmojnë. Janë lojtarë që mund të luajnë në krahë” ka shtuar bosi i “gunners”.

Së fundmi është thënë se Arsenal janë në bisedime me yllin e Inter, Ivan Perisic dhe atë të Barcelonës, Denis Suarez.