Fjalë Kyçe

Asllani i shënon dy gola kundër serbëve të Crvena Zvezdës

Asllani i shënon dy gola kundër serbëve të Crvena Zvezdës

Kristjan Asllani shënoi dy gola në ndeshjen e djeshme të Empoli U19 kundër bashkëmoshatarëve të Crvena Zvezda.

Skuadra italiane fitoi 5-0 dhe kaloi në raundin e tretë të UEFA Youth League, ndërkohë që mesfushori i Shqipërisë U21 realizoi golin e dytë dhe të katërt të ndeshjes.

Të dytin Asllani e realizoi me penallti. Empoli ka publikuar ditën e sotme edhe videon e golave të ndeshje dhe normalisht nuk mungojnë ato të mesfushorit shqiptar.