Fjalë Kyçe

Atletico Madrid – Real Madrid, këto janë formacionet zyrtare

Atletico Madrid – Real Madrid, këto janë formacionet zyrtare

Atletico Madrid dhe Real Madrid do të takohen mes vete për të zhvilluar derbin e javës së 23-të të La Ligas.

Është stadiumi ‘WandaMetropolitano’ nikoqir i ndeshjes kryesore të kësaj jave në elitën e futbollit spanjoll.

Ndeshja mes Atletico Madrid dhe Real Madridit fillon nga ora 16:15.

Atletico Madrid 

Real Madrid