Fjalë Kyçe

Atletico vazhdon të marrë lajme jo te mira

Atletico vazhdon të marrë lajme jo te mira

Legjenda e Atletico Madrid, Jose Luis Capon ka vdekur, në moshën 72 vjeç.

Lajmi tragjik i vdekjes së tij vjen vetëm 24 orë pasi ndërroi jetë ylli i të rinjve të Atletico, Christian Minchola, 14 vjeç.

Atletico Madrid i ka bërë homazhe në rrjete sociale ish-mbrojtësit – i cili luajti për ta nga 1970 deri në 1980, përcjell lajmi.net.

Gjatë kohës së tij me Atletico, Capon fitoi Ligën Spanjolle në 1973 dhe 1977, Kupën Ndër-Kontinentale në 1974 dhe Kupën e Mbretit në 1976.

Në nëntë sezone me skuadrën spanjolle, mbrojtësi bëri 269 paraqitje për klubin në të gjitha garat