Fjalë Kyçe

Avokati Arianit Koci paralajmëron arrestime tjera nga Specialja

Avokati Arianit Koci paralajmëron arrestime tjera nga Specialja

Avokati, Arianit Koci në një lidhje direkte në RTV Dukagjini ka komentuar konfirmimin dhe arrestimin e parë të Gjykatës Speciale, e që ishte Salih Mustafa.

Ish-shefi i Intelegjencës së UÇK-së, Salih Mustafa u morë mënjeherë për në Hagë, e një gjë të tillë parasheh që mos jetë unike, njohësi Koci, i cili tha se ky pritet të jetë arrestimi i parë, por jo i fundit.

Kujtojmë që këtë vit dy emra të rëndësishëm në politikën vendore u shtjelluan për aktakuzë e cila nuk është ngritur ende, fjala është për presidentin e vendit, Hashim Thaci dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli.