Fjalë Kyçe

Ballkani fiton ndaj Feronikelit, Malisheva thellon krizën e Drenicës

Ballkani fiton ndaj Feronikelit, Malisheva thellon krizën e Drenicës

Malisheva ka shënuar fitore ndaj Drenicës, në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në Superligën e Kosovës.

Ndeshja e zhvilluar sot në stadiumin ”Liman Gegaj”, ka përfunduar me rezultatin 2-0.

Skuadra e Ballkanit ka regjistruar fitoren e dytë radhazi në Superligën e Kosovës, duke triumfuar edhe sot në javën e 16-të.

Pas Malishevës, skuadra e drejtuar nga Bekim Isufi ka mposhtur edhe Feronikelin.

Ndeshja e zhvilluar sot në stadiumin ”Rexhep Rexhepi”, ka përfunduar me rezultatin 0-1.

Ballkani pas kësaj fitore ka 30 pikë dhe momentalisht renditet i pari në tabelë, së paku derisa të përfundojë takimi mes Llapit e Gjilanit, që ka filluar në ora 13:30.

Malisheva tani ka 18 pikë dhe renditet e shtata, kurse Drenica është e gjashta me dy pikë më shumë.