Fjalë Kyçe

Barca teston Juven, ia ofron 60 mln euro për yllin e skuadrës

Barca teston Juven, ia ofron 60 mln euro për yllin e skuadrës

Barcelona thuhet se po përgatit një ofertë prej 60 milionë euro për mesfushorin e Juventusit, Rodrigo Bentacur.

Sipas ‘Corriere dello Sport’, Barcelona po vazhdon të ndjekë Bentacurin, dhe do të testojë vendosmërinë e Juventusit me një ofertë të rëndësishme, përcjell ‘lajmi.net’.

Uruguaiani ka treguar paraqitje të mira këtë sezon, duke zëvendësuar të lënduarit Sami Khedira dhe Emre Can.

Bentacur te Juventus është transferuar nga Boca Juniros, skuadër e cila mban të drejtën e fitimit të 50 për qind të shumës së parave nga shitja e tij e ardhshme.