Fjalë Kyçe

Barcelona bën ofertën e parë zyrtare për yllin e Salzburg

Barcelona bën ofertën e parë zyrtare për yllin e Salzburg

Ndërsa Mateu Alemany është në Manchester, duke diskutuar nënshkrimin e Ferran Torres dhe duke vlerësuar se çfarë opsionesh të tjera i ofrojnë City dhe United, ka operacione të tjera të hapura, sipas ‘Sky Sports Germany’.

Ky nuk është tjetër veçse nënshkrimi i mundshëm i Karim Adeyemi. Rrjeti gjerman ka publikuar se Barcelona po përgatitej të paraqiste një ofertë për futbollistin e talentuar të RB Salzburg dhe tani oferta ka mbërritur në klubin austriak.

40 milionë euro me të cilat do të tentojnë t’i imponohen pjesës tjetër të ofertuesve, Borussia Dortmund ofroi 35, por duke përmirësuar kushtet e pagës së sulmuesit 19-vjeçar.

Nga ambienti i lojtarit ata nuk duan të nisin kambana , pasi do të presin të shohin se cili do të jetë reagimi në lidhje me ofertën. Po kështu, ‘Mundo Deportivo’ tregon se këtë javë është planifikuar një takim me agjentin e Dani Olmos , një tjetër nga e ardhmja e entitetit Blaugrana.