Fjalë Kyçe

Barcelona dhe Paris Saint Germain në garë për këtë lojtar

Barcelona dhe Paris Saint Germain në garë për këtë lojtar

Barcelona dhe Paris Saint Germain kanë zhvilluar një garë të ‘çmendur’ për Frenkie de Jong, gjatë afatit kalimtar që kemi lënë pas.

Barcelona arriti që të nënshkruaj me yllin premtues të Ajax, kur thuhej se PSG veçse kishin arritur një marrëveshje personale me të.

Por, kjo garë duket se nuk iu ka mjaftuar dy gjigantëve evropian të futbollit, dhe ata janë gati të futën edhe në një ‘luftë’ tjetër.

‘Paris United’ shkruan se Paris Saint Germain është futur në garë për Ferland Mendy, transmeton lajmi.net.

Ditëve të fundit është raportuar se edhe Barcelona, në krye me  Eric Abidal kanë filluar monitorimin e lojtarit që luan në krahun e majtë të mbrojtjes.

Mbetet të shihet se cili do të jetë përfundimi për 23 vjeçarin që paraqitet me Olympique Lyon.