Fjalë Kyçe

Barcelona mbështet Realin, kundër marrëveshjes së re të La Liga-së me CVC-në

Barcelona mbështet Realin, kundër marrëveshjes së re të La Liga-së me CVC-në

Edhe Barcelona ka reaguar pas marrëveshjes së fundit mes La Liga-së CVC-në.

La Liga kishte arritur marrëveshje me CVC-në, ku do fitonte rreth 2.7 miliardë euro që do investoheshin në kompeticion dhe klube, transmeton lajmi.net.

Real Madrid ishte skuadra e parë që doli kundër, ndërsa tani edhe Barcelona është kundër.

Barcelona konsideron se operacioni që është bërë publik nuk ka qenë i verifikuar nga klubet”, gjë që kuptonte refuzimin e marrëveshjes.

Mbetet të shihet nëse do këtë reagim të lidhur pasi dy klubet më të mëdha spanjolle kanë dal kundër.