Fjalë Kyçe

Barcelona po luan por Messi jo – mësohet arsyeja përse

Barcelona po luan por Messi jo – mësohet arsyeja përse

Barcelona është duke u përballur me Leganes në kuadër të javës së 20-të në La Liga.
Është duke u zhvilluar pjesa e parë në mes të Barcelonës dhe Leganes në ‘Camp Nou’, ndërsa rezultati aktual është 0 me 0.

Skuadra katalonase është duke luajtur pa Leo Messin në këtë përballje, ndërsa Ernesto Valverde ka startua me treshen, Philippe Coutinho, Ousmane Dembele dhe Luis Suarez në sulm.

Arsyeja e e lënies së argjentinasit në stol është që të pushoj në këtë ndeshje, pasi kishte luajtur edhe në Kupën e Mbretit.

Valverde dëshiron që Messi të jetë më i pushuar për ndeshje e Ligës së Kampionëve që fillojnë më 11 dhe 12 shkurt.