Fjalë Kyçe

Barcelona rikthen legjendën!

Barcelona rikthen legjendën!

Barcelona është duke investuar në merkato, por nuk harron edhe ata futbollistë që dikur kanë shkruar historinë dhe janë rritur me fanellën blaugrana në trup… Një prej tyre, portieri i dalë nga “La Masia” e famshme: Victor Valdes.

Ish-portieri ka luajtur plot 12 vite me Barcelonan, ndërsa ka fituar gjithçka me katalanasit. Pas largimit, spanjolli luajti në Angli me Manchester United, u huazua në Belgjikë te Standard dhe më pas e mbylli te Middlesbrough..

Vitin e shkuar drejtonte një ekip të rinjsh në Madrid, Moratalaz. “Më mori në telefon dhe më tha: president, nuk ka ardhur koha që të kthehem në shtëpi?”, do të rrëfente Bartomeu.

Valdes do të jetë trajner i një skuadre moshash te Barcelona.