Fjalë Kyçe

Bayern Munich i kompleton dy super transferime

Bayern Munich i kompleton dy super transferime

Bayern Munich ka filluar t’i kompletojë transferimet për sezonin që po vjen.

Skuadra gjermane ka arritur marrëveshje personale me Timo Werner të RB Leipzig dhe Lucas Hernandes nga Atletico Madrid, rapprton Bild.

Bayern Munich do t’i kompletojë zyrtarisht dy transferimet para përfundimit të sezonit, gjersa la mbetur marrëveshja me të dy skuadrat.

Bavarezët janë në negociata me RB Leipzig dhe Atletico Madridin për shumën e lojtarëve, ndërsa këto transferime mund të mbyllen për 110 milionë euro.