Fjalë Kyçe

Bayerni ia tregon derën mbrojtësit Jerome Boateng

Bayerni ia tregon derën mbrojtësit Jerome Boateng

Bayern Munich ka vendosur të mos ia vazhdojë kontratën mbrojtësit të vet, Jerome Boateng, në një përpjekje për ta ndryshuar repartin e mbrojtës tashmë të moshuar.

Jerome Boateng do të largohet nga Bayern Munich falas gjatë kësaj verë, pasi klubi gjerman ka vendosur të mos e vazhdojë bashkëpunimin me të, sipas Kicker, transmeton Gazeta Express.

Bordi i drejtorëve të kampionit gjerman ka vendosur të mos i ofrojë atij zgjatje të kontratës.

Prandaj, Boateng do të jetë në dispozicion të klubeve evropiane që kërkojnë mbrojtës me përvojë.

Largimi i tij dhe i partnerit të tij në mbrojtje David Alaba do të shënojë ndryshimin e madh në mbrojtjen bavareze, pasi Bayerni synon të ketë lojtarë të rinj në mbrojtje.

Bayerni e ka siguruar tashmë mbrojtësin e talentuar 22-vjeçar të RB Leipzig, Dayot Upamecano, dhe pritet të afrojë mbrojtës të tjerë në verë.