Fjalë Kyçe

Bayerni me shumë mungesa kundër Barcelonës

Bayerni me shumë mungesa kundër Barcelonës

Të mërkurën, Barcelona do ta zhvillojë njërin prej ndeshjeve më të rëndësishme të sezonit, pasi rrezikon të mbesë jashtë Ligës së Kampionëve.

Sido që të jetë, përballë nuk do të ketë Bayernin më të fortë.

Numri një i klubit gjerman, Nagelsmann, ka zbuluar se do të mungojnë ni Goretzka, Gnabry dhe Choupo Moting

Ata do t’i bashkohen të dëmtuarve Kimmich, Sabitzer, Sarr, Stanisic dhe Cuisance, transmeton Express.

Nagelsmann foli edhe për skuadrën e Barcelonës.

Sipas tij, të rinjtë si Nico, Gavi dhe Ansu Fati, që janë rritur në La Masia, “janë të një niveli të lartë” dhe se do ta ndihmojnë në këtë kohë Barçën që s’mund të blejë shkaku i problemeve ekonomike.