Fjalë Kyçe

Bayern Munich po e transferon këtë lojtar

Bayern Munich po e transferon këtë lojtar

Bayern Munich është shumë afër që ta sigurojë transferimin e parë për sezonin e ri.

Bayern Munich po e transferon një mesfushor me të përfunduar ky sezon.

Skuadra gjermane po tenton ta transferojë mesfushorin e Red Bull Salsburg, Dominik Szoboszlai, përcjell lajmi.net.

18-vjeçari është edhe në radarin e Juventusit, pasi paraqitjeve të shkëlqyera në sezonin e kaluar dhe në këtë sezon.

Dominik Szoboszlai ka bërë katër paraqitje te skuadra austriake, ndërsa ka bërë edhe disa paraqitje në kombëtaren e Hungarisë për grupmoshat U-21.