Fjalë Kyçe

BBC shpall futbollistin e ndeshjes, është i Kosovës

BBC shpall futbollistin e ndeshjes, është i Kosovës

Valon Berisha është shpallur futbollisti i ndeshjes nga BBC.

BBC ka shpallur Valon Berishën si futbollistin e ndeshjes mes Anglisë dhe Kosovës.

Realizatori i dy golave në humbjen e Kosovës me rezultat 5:3 u veçua nga mediumi prestigjioz britanik, transmeton lajmi.net.

Berisha e kaloi përkohësisht Kosovën në epërsi në minutën e parë të takimit.

Kurse, edhe goli i dytë i tij e sinjalizoi një rikthim të vogël të Kosovës që shënoi dy herë në pjesën e dytë.