Fjalë Kyçe

Bentacur, në dyshim për “Derbin e Italisë”

Bentacur, në dyshim për “Derbin e Italisë”

Juventus mund të jetë pa Rodrigo Bentacur për Derbin e Italisë kundër Interit nesër, përderisa po vuan nga një problem në shpinë

Uruguaiani ka qenë i rregullt në formacionin e Massimiliano Allegrit për pak dekada, për shkak edhe të lëndimeve të Emre Can dhe Sami Khedira.

Sipas Sky, i riu mund të mos jetë gati për ndeshjen e nesërme pasi që është duke pasur problem me një problem në shpinë.

Can pritet që të kthehet në skuadër dhe mund ta zëvendësoi atë, por gjermani ende nuk është adaptuar mirë në sistemin 4-4-2 të Allegrit.

Kjo do të thotë se njëri nga Paulo Dybala apo Mario Mandzukic nuk do të luajnë, në partneritet me Cristiano Ronaldon në sulm. /GazetaExpress/