Fjalë Kyçe

Benzema lojtari më i mirë i muajit prill

Benzema lojtari më i mirë i muajit prill

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema është shpallur lojtari më i mirë për muajin prill.

Benzema është zgjedhur lojtari më i mirë i muajit prill, ky çmim i është dhënë në bazë të votave të tifozëve.

Sulmuesi francez beson se megjithëse ekipi i tij tashmë është kampion dhe asgjë nuk është në rrezik në ditën e fundit të La Ligas, ata duhet të “luajnë mirë, të fitojnë dhe të fitojnë më shumë besim” kundër Betis për t’u përgatitur për finalen e Ligës së Kampionëve që do të përballet me Liverpool-in.

“Ne jemi tashmë kampionë, por për t’u përgatitur për finalen duhet të luajmë mirë, të fitojmë dhe të fitojmë më shumë besim. Ne luajmë në shtëpi dhe duhet të bëjmë të lumtur njerëzit që vijnë për të parë ndeshjen, është gjëja më e rëndësishme. respekt Betis dhe fito”, komentoi Benzema pas marrjes së çmimit “Lojtari më i mirë i muajit”, organizuar nga Mahou, transmeton lajmi.net.

‘Gashënuesi më i mirë’ ishte i lumtur që fitoi këtë çmim për lojtarin më të mirë në muajin prill, muaj në të cilin skuadra e tij luajti tetë ndeshje dhe fitoi gjashtë prej tyre.

“Ndihem shumë krenar dhe ishte një muaj shumë i rëndësishëm për mua dhe gjithashtu për ekipin me një nivel të mirë golash dhe fitoresh”, ka thënë ai.

Në prill, Karim Benzema shënoi dhjetë gola, duke përfshirë një hat-trick kundër Chelsea dhe dy gola kundër Manchester City dhe Celta./Lajmi.net/