Fjalë Kyçe

Besnik Kollari e ka bërë publike emëroren e futbollistëve për “Elite Round”

Besnik Kollari e ka bërë publike emëroren e futbollistëve për “Elite Round”

Përzgjedhësi i Kombëtares U17, Besnik Kollari e ka bërë publike emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicion për ndeshjet në “Elite Round” që do të zhvillohen në Zvicër, shkruan Gazeta Alo.

Futbollistët e rinjë kosovar do t’i zhvillojnë së shpejti ndeshjet në “Elite Round” në Zvicër.

Në kuadër të Kampionatit Evropian U-17, Kosova renditet në grupin e 12-të.

Kundërshtari i Kosovës është Holanda, e cila edhe e ka marrë organizimin e këtij raundi që mbahet prej 9 deri më 15 tetor 2018.

Përveç Holandë, edhe Uellsi dhe Sllovenia janë kundërshtarët tjerë të Kosovës.