Fjalë Kyçe

Bie bora e parë në Maqedoni, edhe nesër mot i acartë

Bie bora e parë në Maqedoni, edhe nesër mot i acartë

Gjatë ditës së sotme, në pjesët malore të vendit filloi të ketë reshje të borës. Bora e parë në Maqedoni ra sot pasdite në Mavrovë, Pelister dhe Nizhepole.

Në pjesët më të ulëta sot pasdite në disa vende kishte reshje të shiut. Gjatë ditës së nesërme pritet mot i acartë me vlerë mesatare në drejtim verior. vler

Temperaturat e ulëta kanë përfshirë gjithë rajonin e Ballkanit Perëndimor, por që sipas meteorologëve sërish pritet përmirësim i motit në ditët në vijim.