Fjalë Kyçe

Bitcoin bie përderisa Kina godet kripto-valutave

Bitcoin bie përderisa Kina godet kripto-valutave

Çmimi i Bitcoin ra nën 34 mijë dollarë për herë të parë në tre muaj, pasi Kina vendosi të ulte vlerën e kripto-monedhave.

Pekini ndaloi bankat dhe firmat e pagesave të sigurojnë shërbime në lidhje me transaksionet e kripto-monedhës, shkruan BBC, përcjell Klankosova.tv

Bitcoin pësoi një rënie prej më shumë se 10 përqind javën e kaluar pasi Tesla tha se nuk do ta pranonte më këtë monedhë.

Gjatë pasdites së sotme, kripto-monedhave shënoi një rritje të vogël, megjithëse vlera e saj ende vazhdon të jetë ulët.