Fjalë Kyçe

Brazili triumfon në Kupën e Amerikës

Brazili triumfon në Kupën e Amerikës

Kombëtarja e Brazilit ka fituar trofeun e Kupës së Amerikës, shkruan Gazeta Alo.

Kupa e Amerikës e cila u mbajt në Brazil solli fitues të kësaj kupe pikërisht kombëtaren e Brazilit e cila në finale e mundi kombëtaren e Perus me rezultatin 3:1.

Golat i shënuan Everton, Jesus dhe Richarlison për brazilianët ndërsa për Perun ka shënuar Guerero.

Ishte ky titulli i 9 në histori i Brazilit në këtë kompeticion të garave. /Gazeta Alo.