Fjalë Kyçe

Brighton 2:3 Man Utd, notat e lojtarëve

Brighton 2:3 Man Utd, notat e lojtarëve

Manchester United ka regjistruar një fitore sensacionale, duke e mundur 2:3 Brightonin në udhëtim, në ndeshjen e xhiros së tretë të Premierligës.

Interesantja e kësaj ndeshje, ishte se gjyqtari akordoi penallti për Manchester Unitedin pas fishkëllimës së fundit, duke bërë që ‘Djajtë e Kuq’ të shënojnë nga pika e bardhë për 2:3, në minutën e 100’ të ndeshjes.

Neal Maupay dhe Solomon March shënuan për vendasit, shkruan lajmi.net.

Lewis Dunk me autogol, dhe me golat e Marcus Rashford dhe Bruno Fernandes, Manchester United mori fitoren e parë në Premierligë.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme.