Fjalë Kyçe

Buffon me deklaratë shokuese rreth të ardhmes së tij

Buffon me deklaratë shokuese rreth të ardhmes së tij

Gianluigi Buffon ka bërë një deklaratë të papritur.

Gianluigi Buffon ka thënë se ai nuk do të rikthehet te Italia.

Portieri italian ka zbuluar se ai ka biseduar me Roberto Mancinin, ku i ka bërë me dije se nuk kanë nevojë për të.

“Unë fola me Mancio, ata nuk kanë nevojë për mua,” tha Buffon për Corriere della Sera, përcjell “lajmi.net”.

“Mancini e di rrugën e duhur që duhet marrë, nuk e di për Presidentin e FIGC. Unë jam i kënaqur që Chiello [Giorgio Chiellini] ka trashëguar shiritin e kapitenit me Italinë dhe Juventusin, sepse ai është një njeri dhe lojtar që e meriton atë lloj përgjegjësie.

“Gigio [Donnarumma] është një simbol i qëndrueshmërisë dhe mirësisë së projektit që ka për qëllim përgatitjen e lojtarëve më të rinj për turneun e ardhshëm.

“Unë gjithashtu mendoj, nëse ata do të fillojnë të luajnë, se [Mattia] Perin, [Alessio] Cragno dhe [Salvatore] Sirigu do të japin garanci absolute.”, ka shtuar më tej legjenda italiane dhe portieri i PSG-së.