Fjalë Kyçe

Carrasco po transferohet në Premierligë, ja tek cila skuadër

Carrasco po transferohet në Premierligë, ja tek cila skuadër

Yannick Carrasco është shumë afër rikthimit në Evropë.

Yannick Carrasco aktualisht po luan në Kinë, por që në këtë afat do të rikthehen ë Evropë.

Anësori belg është duke u kërkuar nga Arsenal dhe Manchester United, ndërsa kartoni i tij kushton 40 milionë euro, përcjell lajmi.net.

Skuadra londineze ka kohë që po i kërkon shërbimet e Carrascos, por së fundi në garë janë futur edhe ‘Djajtë e Kuq’.

Belgu është i gatshëm të transferohet te njëra prej skuadrave, por gjithçka varet nga oferta që do ta pranojë Dalian Yifang.