Fjalë Kyçe

Çështje kohe – Emir Sahiti drejt Hamburgut

Çështje kohe – Emir Sahiti drejt Hamburgut

Emir Sahiti prite të largohet nga Hajduku i Splitit.

Anësori kosovar është afër marrëveshjes me skuadrën nga Bundesliga 2, Hamburg.

‘Slobodnadalmacija’ raporton se transferimi i Sahitit te Hamburgu është vetëm çështje kohe, përcjell lajmi.net.

Bisedimet mes Sahitit dhe skuadrës së madhe gjermane i konfirmon edhe ‘HSV1887tv’.

23 vjeçari ka debutuar së fundmi me kombëtaren e Kosovës dhe ka kaluar formë të mirë me klubin e tij.

Lojtari ka 43 paraqitje me Hajdukun dhe numëron shtatë gola dhe pesë asistime.