Fjalë Kyçe

Challandes: Përformanca nuk ishte e keqe, ekipi luajti mirë

Challandes: Përformanca nuk ishte e keqe, ekipi luajti mirë

Kosova e ka humbur ndeshjen e fundit në “Fadil Vokrri” në kualifikimet për kampionatin botëror “Qatar 2022” kundër Gjeorgjisë me rezultat 1:2.

Pas takimit ka folur trajneri Bernard Challandes.

Challandes tha se përformanca nuk ishte e keqe.

Ai tha se ekipi luajti mirë.

“Mendoj që jam i zhgënjyer me ekipin për arsye se luajtëm mirë. Performanca nuk ishte e keqe, ekipi luajti mirë. Kemi luajtur mirë. Krijojmë mirë por mungon pasimi i fundit. Pjesën e dytë kemi qenë dominant, por ka munguar tranzicioni”.

Strategu zviceran shtoi se Gjeorgjia ka ekip të mirë.

“Për mua nuk është problem vendi 4 apo 5 por ne kemi mundur ta fitojmë më shumë pikë”.

“Nuk jemi në pozicion, jam trajner, nuk është vendimi i imë, unë jam mirë me këtë skuadër. E di që duhen rezultatet, këtë herë nuk kemi rezultate dhe nuk e mendoj të ardhmen. Bëjë punën time dhe jap maksimumin pastaj është vendim i federatës e jo i imi për edicionin e ardhshëm të Federatës së Futbollit’.