Fjalë Kyçe

Chelsea apo Real Madrid në finale të Champions?

Chelsea apo Real Madrid në finale të Champions?

Chelsea dhe Real Madrid po synojnë ta zënë një vend në finale të Champions League.

Sonte me fillim nga ora 21:00 në “Stamford Bride”, do të zhvillohet përballja e dytë gjysmëfinale mes “bluve” të Londrës dhe “Los Blancos”.

Përballja e parë në “Santiago Bernabeu”, ka përfunduar me rezultatin 1:1.

Cilado prej këtyre skuadrave që prekë finalen do të përballet me Manchester Cityn e cila e ka mposhtuar Paris Saint Germain, me rezultat të përgjithshëm 4:1 nga dyja takimet.