Fjalë Kyçe

Chelsea – Man City, kjo skuader shënon fitore pas penaltive

Chelsea – Man City, kjo skuader shënon fitore pas penaltive

Chelsea dhe Manchester City janë përballur në kuadër të finales së EFL Cup, shkruan GazetaAlo.

Kjo përballje i takoi Man Cityt të cilët shënuan fitore mr rezultatin 4:3, pas ekzekutimit të penaltive.

Manchester City ishte dukshëm skuadër më e mirë se Chelsea gajtë 90’ minutave, pasi blutë nuk arritën të bënin një gjuajtje të vetme në portë.

Ndeshja u desht të përcaktohet nga gjuatja e penalltive, pasi në këtë kompeticion nuk zhvillohen dy herë nga 15 minuta. /GazetaAlo