Fjalë Kyçe

Chelsea në finale të Championsit

Chelsea në finale të Championsit

Chelsea ka siguruar kalimin në finale të Championsit, pasi sonte ka triumfuar 2:0 në shtëpi ndaj Real Madridit në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale.

Ndeshja e parë në Madrid kishte përfunduar 1:1.

Timo Werner (28’) dhe Mason Mount (85’) shënuan golat për Chelsean.

Chelsea në finale të Ligës së Kampionëve do të përballet me Manchester Cityn më 29 maj në Stamboll.