Fjalë Kyçe

Chelsea refuzon shkëmbimin Willian-Dembele

Chelsea refuzon shkëmbimin Willian-Dembele

Klubi anglez, Chelsea ka refuzuar shkëmbimin Willian-Demebel, raportojnë mediet britanike, përcjell Gazeta Alo.

Mediet e huaja dje raportuan se Barcelona është e gatshme të shkëmbeje Dembelen me Willianin e londinezëve, por klubi anglez i ka thënë JO ofertës së “Blaugranave”.

Demebele, i cili një vit më parë iu bashkua Barcelonës nga Borussia Dortmundi, prej kohësh është i lidhur me largimin nga “Camp Nou”.

Francezi ka dështuar të tregoj më të mirën e tij tek gjiganti spanjoll, dhe mësohet se e ardhmja e tij, mund të jetë larg Barcelonës. /Gazeta Alo/