Fjalë Kyçe

Cila do të jetë skuadra e re e Mourinhos?

Cila do të jetë skuadra e re e Mourinhos?

Trajneri portugez ka qenë pa angazhim që nga dhjetori i vitit të kaluar, kur ishte shkarkuar nga Manchester United në humbjen në derbi nga Liverpool.

Dy gola të Xherdan Shaqirit, i kanë kushtuar me humbje të punës ish trajnerit të Inter, Chelsea dhe Real Madrid.

‘Footmercato’ shkruan se Bayern Munich po mendon mundësinë e emërimit të Jose Mourinhos për sezonin 2019/2020, përcjell ‘lajmi.net’.

Bavarezët nuk janë aspak të kënaqur me Niko Kovaç, me të cilin edhe u eliminuan nga Liga e Kampionëve.

Për Mourinhon, Bundesliga do të ishte një përvojë e re.