Fjalë Kyçe

Cili është pakti që ka arritur Nainggolan me Inter?

Cili është pakti që ka arritur Nainggolan me Inter?

Radja Nainggolan ka bërë të ditur se ka arritur një pakt me skuadrën e Inter dhe kjo po i ndihmon shumë lojtarit.

Ai ka thënë se ka pranuar një ndihmë të madhe nga Inter, pasi kishte filluar t’ia bënte disa pyetje vetës së tij.

Nainggolan ka bërë asistimin e parë dje në ndeshjen kundër Parma, duke filluar kështu të kthehet ngadalë në formën e vjetër.

“Po provoj të jap më të mirën. Sezoni filloi paksa keq, dhe nuk ishe asnjëherë 100% i gatshëm” ka thënë Nainggolan për “Sky Sport”, transmeton lajmi.net.

“Kemi bërë një pakt (me Inter) dhe po punojmë së bashku. Detajet do të mbeten në dhomën e zhveshjes. E di se kam bërë disa gabime dhe nuk kam dhënë performancat e pritura” ka thënë tutje reprezentuesi belg.

“Skuadra po më qëndron afër dhe unë jam i gatshëm t’i paguaj me kontributin tim” ishin fjalët e lojtarit.

Radja Nainggolan kaloi tek skuadra e Inter nga Roma, në një prej transferimeve më të mira të merkatos.