Fjalë Kyçe

Cilin lojtar po e transferon Real Madridi

Cilin lojtar po e transferon Real Madridi

Matthijs De Ligt ka pranuar disa oferta nga klube të mëdha evropiane, andaj do të largohet në verë nga Ajaxi.

Mbrojtësi holandez po kërkohet nga Barcelona, PSG, Juventus dhe Manchester United, por tash së fundmi në garë është futur edhe Real Madridi, përcjell lajmi.net.

De Ligt shihet si zëvendësues i Sergio Ramosit nga madrilenët, andaj duhet ta transferojnë atë.

Skuadra spanjolle është e gatshme që të paguajë 70 milionë euro për transferimin e tij.