Fjalë Kyçe

City, 50 milionë euro për Chilwell

City, 50 milionë euro për Chilwell

Manchester City është i vendosur ta blejë mbrojtësin e Leicester Cityt, Ben Chilwell.

Sipas medieve angleze, “Qytetarët” janë duke përgatitur një super-ofertë për Chilwell.

Trajneri i kampionëve në fuqi të Anglisë, Pep Guardiola synon që akoma më shumë të forcojë repartin e mbrojtjes për pjesën e dytë të garave, dhe Chilwell është objektiv i strategut spanjoll.

Siç raportohet, City do t’ia ofrojë Leicester Cityt rreth 50 milionë euro për mbrojtësi Chilwell.