Fjalë Kyçe

City nis negociata me Kompany-n për kontratën e re

City nis negociata me Kompany-n për kontratën e re

Mbrojtësi belg Vincent Kompany duket se është disa sezona të qëndrojë tek Manchester City, transmeton Gazeta Alo.

“Qytetarët” sipas medieve angleze, kanë nisur negociata me lojtarin për rinovimin e kontratës së re.

Belgu tashmë është lojtar titullar në skuadrën e Pep Guardiolas, dhe e ardhmja e tij duket se do të jetë City.

“Manchester City ka filluar bisedimet për një marrëveshje të re për Vincent Kompany”, shkruajnë mediet në ishull. /Gazeta Alo/