Fjalë Kyçe

Covid-19 i merr jetën edhe një polici të Kosovës

Covid-19 i merr jetën edhe një polici të Kosovës

Gegë Prenaj, pjesëtar i Policisë së Kosovës, ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19.

Prenaj mësohet se ishte në oksigjenoterapi prej javësh, pas infektimit me koronavirus.

I ndjeri ishte nga fshati Gjorgjovik i Madh i Klinës, dhe punonte prej vitesh në stacionin policor të këtij qyteti.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sot ka njoftuar se numri i të vdekurve në vend nga Covid-19 ka arritur në 365.

Të infektuar nga kjo sëmundje deri më tani janë 10.795 persona, ndërsa tashmë janë shëruar 6.411 veta.