Fjalë Kyçe

Danimarka shkon në shtëpi – ia “hap derën” Australisë për t’u kualifikuar tutje

Danimarka shkon në shtëpi – ia “hap derën” Australisë për t’u kualifikuar tutje

Danimarka është eliminiuar që në fazë të grupeve të Kupës së Botës.

Danezët humbën 1-0 në ndeshjen e fundit ndaj Australisë, transmeton lajmi.net.

Disfata e sotme i lë Christian Eriksenin me shokë jashtë kompeticionit më prestigjioz për klube.

Në këtë grup kalon Franca si e para dhe Australia si e dyta.

Më poshtë gjeni grupin D pas tri xhirove.