Fjalë Kyçe

De Bruyne shënon supergol, Belgjika në epërsi kundër Danimarkës

De Bruyne shënon supergol, Belgjika në epërsi kundër Danimarkës

Belgjika e ka përmbysur rezultatin ndaj Danimarkës. Pas Thorgan Hazard, ka realizuar Kevin de Bruyne.

Ai shënoi për 2-1 në minutën e 71-të, pas disa kombinimeve fantastike dhe asistimi nga ana e Eden Hazard.