Fjalë Kyçe

De Gea apo Schmeichel? Ja cilin zgjedh Rio Ferdinand

De Gea apo Schmeichel? Ja cilin zgjedh Rio Ferdinand

Ish mbrojtësi i Manchester United, Rio Ferdinand është vendosur para një zgjedhjeje mjaft të vështirë.

Ferdinand është pyetur që të zgjedh mes portierit aktual të Manchester United, David de Gea dhe ish portierit Peter Schmeichel.

De Gea aktualisht konsiderohet nga shumëkush si portieri më i mirë në botë, e sidomos pas ndeshjes ndaj Tottenham ai bëri bujë në rrjetet sociale me pritjet e tij madhështore.

Por, edhe Schmeichel në anën tjetër ka qenë një nga më të mirët në kohën e tij, dhe për shumë kë është më i miri në historinë e Manchester United.

Megjithatë, ish qendër mbrojtësi Ferdinand mendon se më i mirë është portieri aktual i United.

I pyetur në “Twitter” De Gea apo Schmeichel, ish reprezentuesi anglez është përgjigjur: “E madhe, por do ta zgjedh De Gean”, transmeton lajmi.net.

Schmeichel është zgjedhur si më i mirë nga ish shokët e skuadrës si Andy Cole.