Fjalë Kyçe

Denis Suarez në Arsenal?

Denis Suarez në Arsenal?

Denis Suarez ishte lënë jashtë skuadrës së Barcelonës për të mërkurën në Copa Del Rey për ndeshjen kundër Sevillës dhe ishte një zëvendësues i papërdorur kundër Gironas të dielën pasi ai vazhdon të jetë i lidhur me një lëvizje në Arsenal.

Denis Suarez, i cili ka bërë vetëm tetë paraqitje për Barcelonën këtë sezon, besohet të jetë afër me nënshkrimin e një marrëveshjeje me Arsenalin në fillim të këtij muaji.

Kuptohet që Unai Emery është i gatshëm të punojë me mesfushorin spanjoll edhe një herë dhe lojtari do të jetë i lumtur të bashkohet me ish-trajnerin e tij, përcjell lajmi.net.

25-vjeçari luajti nën urdhrat e trajnerit spanjoll si i huazuar te Sevilla para se të nënshkruante për Villarrealin në gusht të vitit 2015.

Transferimi i Denis Suarezit pritet t’i kushtojë Arsenalit rreth 40 milionë euro.