Fjalë Kyçe

Dështon Barcelona, Real Madridi “autostradë” përpara

Dështon Barcelona, Real Madridi “autostradë” përpara

Barcelona nuk arriti më shumë se vetëm një pikë ndaj Celta Vigos në udhëtim.

Suarez me dy gola kurse te Celta Vigo Smolov dhe Aspas me gol mjeshtëror ishin realizatorët.

Krejt në fund, Nolito pati një mundësi të artë, por nuk arriti të shënojë.

Me këtë barazim, Barcelona shkon në një pikë më shumë se Reali, i cili ka një ndeshje më pak të zhvilluar.