Fjalë Kyçe

Dhe tani pyetja e madhe… Ku do të luajë Sergio Ramos?

Dhe tani pyetja e madhe… Ku do të luajë Sergio Ramos?

Sergio Ramos ka vendosur ta përfundojë karrierën e tij legjendare në Real Madrid me një konferencë për shtyp që u mbajt sot (e enjte) në Valdebebas.

Pas 16 vitesh të jashtëzakonshme në Santiago Bernabeu, pyetja tjetër e madhe është: ku do të shkoj Ramos?

Përkundër sezonit të tij të mbush me dëmtime, në dritën e urisë, aftësisë dhe fizikut të tij që mohon moshën 35-vjeçare, Ramos do të ishte një pasuri e shkëlqyer për secilën skuadër për të paktën dy vjet të tjera.

Ai mund të transferohet në Itali, ku sistemi i taksave është tërheqës, ose në Angli, pasi ka flirtuar me Manchester Unitedit dhe Manchester Cityn në të kaluarën?

Tani për tani, Paris Saint-Germain nuk duket të jetë i interesuar dhe e njëjta situatë zbatohet në Kinë, pavarësisht se Ramos u duk se ishte afër një lëvizje në Kinë dy vjet më parë.

Ramos mund të kthehej potencialisht në Sevilla, ku gruaja e tij aktualisht jeton dhe punon. Megjithëse ai do të përballej me kundërshtimin e një pjese të konsiderueshme të tifozëve të klubit, dhe kjo mundësi u mohua tashmë nga ai.

Për të gjithë pasigurinë për të ardhmen e tij, ajo që duket përjashtuar është tërheqja e tij nga futbolli, pasi ka deklaruar në mënyrë të përsëritur se ai ende e sheh veten duke konkurruar në nivelin e lartë për vitet që vijnë, si dhe faktin që ai synon të luajë në Kupën e Botës në Katar vitin e ardhshëm.

Më poshtë keni një sondazh, ku mund të përgjigjeni se ku do të luajë Ramos sezonin e ardhshëm.