Fjalë Kyçe

Dhunon të miturën në Gjilan, policia e liron në proceurë të rregullt

Dhunon të miturën në Gjilan, policia e liron në proceurë të rregullt

Një e mitur është dhunuar nga një person në Gjilan, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Sipas njoftimit, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

“Me datën 28.08.2020 viktima e mitur femër kosovare ka raportuar se është dhunuar nga i dyshuari mashkull kosovar. I dyshuari është arrestuar dhe intervistuar në praninë e mbrojtësit të tij, pastaj me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24-orësh të policisë.

Shoqëria civile ka reaguar ndaj institucioneve në të kaluarën se po aplikojnë masa të buta ndaj dhunuesve të grave.