Fjalë Kyçe

Djali i Trumpit reklamë babait për marrëveshjet e paqes, e dyta në listë Kosovë – Serbi

Djali i Trumpit reklamë babait për marrëveshjet e paqes, e dyta në listë Kosovë – Serbi

Në Shtëpinë e Bardhë po vazhdojn të nënshkruhen marrëveshje historike, ku sot Izraeli nënshkroi marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejnin në prani të presidentit të SHBA-së Donald Trump.

Në kuadër të marrëveshjeve historike, hyn kjo e fundit ndërmjet Kosovës e Serbisë, e që për tërë këto marrëveshje djali i Trumpit ka nisur të i bëjë reklamë babit të tij.

Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, ka bërë renditjen e marrëveshjeve të cilat u arritën në Shtëpinë e Bardhë, ku të dytën në listë e ka vendosur atë të Kosovës e Serbisë.

Wow. Just wow. My Father is ushering in an era of PEACE.

Gepostet von Donald Trump Jr. am Dienstag, 15. September 2020