Fjalë Kyçe

Do të ‘dridhet’ La Liga nga ky transferim i Barcelonës

Do të ‘dridhet’ La Liga nga ky transferim i Barcelonës

Barcelona është shumë afër ta kompletoj një transferim të madh.

Barcelona dëshiron ta transferoj një lojtar, që do i siguronte atë pozitë për disa vite.

Skuadra katalonase është më afër se kurrë për ta transferuar Frenkie De Jong nga Ajax, përcjell “lajmi.net”.

Barcelona nuk mund ta transferoj mesfushorin holandez në janar, por mund të arrijë një marrëveshje për sezonin e ri.

Katalonasit duan ta mbyllin transferimin  tij qysh në janar, duke e lënë në huazim atë te Ajaxi.

Shuma e transferimit është 70 milionë euro, ndërsa Barcelona po mendon të ofroj një lojtar dhe një pjesë të parave për ta kompletuar marrëveshjen.