Fjalë Kyçe

Donnarumma zëvendësues i Oblak-ut?

Donnarumma zëvendësues i Oblak-ut?

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, portierin e AC Milanit, Gianluigi Donnarumma e mendon zëvendësues te Jan Oblak.

“Don Balon” të shtunën shkruan se tekniku argjentinas preferon “gardianin” italian pasues te Oblak.

Mësohet se PSG është afër marrëveshje me Oblak, i cili konsiderohet një nga portierët më të mirë në Evropë.

Krerët e Atleticos tashmë janë duke kërkuar zëvendësuesin e Oblak, dhe në krye të listës së tyre thuhet se është Donnarumma i “Rossonerëve”.